Pracownia pomp diesla / Szkolenia techniczne
Szkolenia techniczne
Zakup stołu probierczego do pomp to dopiero początek...

W ramach zakupu pracowni naprawy pomp gwarantujemy BEZPŁATNE, praktyczne, techniczne szkolenia z technologii regeneracji pomp na miejscu u klienta w zakresie, jaki umożliwia zakupiony przez niego stół probierczy oraz jego przystawki i narzędzia.

Po uruchomieniu stołu probierczego rozpoczynamy cykl szkoleń. Szkolenia polegają na przekazaniu praktycznej wiedzy dotyczącej procesu regeneracji pomp, a w szczególności ich demontażu na części pierwsze, weryfikacji, doborze części zamiennych, myciu, montażu, kalibracji, testowaniu oraz przygotowaniu do wysyłki do Klienta. Cały proces oparty jest o założenie dotyczące osiągnięcia minimalnej ilości reklamacji. Wypracowana przez nas technologia naprawy jest najwyższej jakości i można ją porównać z jakością fabryczną.

Co z doświadczeniem w naprawie pomp diesla?

Regeneracja pomp diesla stwarza bardzo wiele problemów firmom, które są na początku tej działalności. Większość z nich zaczęła regenerację wtryskiwaczy we wcześniejszym terminie lub dokonała zakupu pracowni regeneracji wtryskiwaczy i pomp jednocześnie. W obu przypadkach na nieświadomego serwisanta czeka wiele sytuacji wymagających doświadczenia lub technicznej wiedzy oraz wsparcia telefonicznego. Na szkoleniu przekazujemy nasze doświadczenie zdobyte przez wiele lat pracy. Droga do tej wiedzy jest bardzo trudna i wyboista. Literatura na ten temat nie jest dostępna, a technologia naprawy zawiera jedynie szczątkowe informacje techniczne. Wiele zagadnień związanych jest z przypadkami szczególnymi, które potrafią zaskoczyć niedoświadczonego serwisanta. Duża część naszej wiedzy oparta jest o praktyczne doświadczenia, na bazie których udało się nam ustalić, jak postępować z odpowiednimi modelami pojazdów, bądź typem regenerowanych pomp. Na szkoleniu zostają omówione szczególne przypadki naprawy pomp z dokładnymi opisami, jak zregenerować te podzespoły, aby prawidłowo pracowały w pojeździe.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nowa firma serwisująca pompy powinna od samego początku regenerować podzespoły z jak najwyższą jakością.
Zadowolony klient przekaże dobrą opinię o firmie kolejnym klientom.
W przypadku zasadnej reklamacji oprócz nerwowej atmosfery, strat finansowych wynikających z konieczności zwrotu pieniędzy za regenerowaną pompę mogą dojść dodatkowe koszty związane z ponownym demontażem/montażem pompy z/do silnika oraz częściami z tym związanymi (np. uszczelnienia, pasek rozrządu). Nie wolno zapominać, że niezadowolony klient przekaże negatywną opinię wielu innym potencjalnym klientom. Na dobrą opinię pracuje się bardzo ciężko, a naszym zadaniem jest ułatwić Państwu ten proces.

Omówione zostają także zagadnienia związane z pracą Biura Obsługi pracowni regeneracji aparatury dieslowskiej np. prowadzenie magazynu, zamawianie części zamiennych, obsługa klienta, obieg dokumentów.

Szkolenia techniczne prowadzi mgr inż. Michał Gładysek.

Po zakończonych szkoleniach gwarantujemy techniczny hotline dotyczący regeneracji pomp - patrz następny dział.

Wykaz pomp, które pracownicy Twojej Firmy sami naprawią zaraz po szkoleniach

Szkolenia zawierają omówienie pełnego procesu regeneracji różnych typów pomp oraz przekazanie wiedzy o niestandardowych sposobach ich naprawy (wykaz dotyczy wyposażenia pracowni pomp w pełnej wersji):

1. Pompy Common Rail Bosch
a. pompy typu CP1
- CP1K (z/bez zaworu EAV)
- CP1S (z/bez zaworu EAV)
- CP1H (z/bez pompy wstępnej)
b. pompy typu CP3, w tym wymiana tulei łożyskowych
- CP3S (z/bez pompy wstępnej), CP3.2, CP3.3
- CP3H
- CP3.4 smarowane olejem silnikowym lub paliwem z ciągników MAN
2. Pompy Common Rail Delphi
a. pompy typu DFP.1
b. pompy typu DFP.3
3. Pompy Common Rail Denso
a. pompy typu HP2
b. pompy typu HP3
c. pompy typu HP4
4. Pompy Common Rail VDO / Siemens / Continental
a. pompy z zaworem PCV i VCV
5.
Pompy rozdzielaczowe sterowane elektronicznie typu VP
a. pompy promieniowe VP44
- Bosch
- Zexel
b. pompy osiowe VP30
c. pompy osiowe VP29
6. Pompki jednostkowe PLD
a. pompki jednostkowe Bosch z układów PLD z popychaczem rolkowym lub talerzykiem