Pracownia pomp diesla / Wyposażenie
Wyposażenie
Wybierz urządzenie do naprawy pomp lub zestaw narzędzi
 





Więcej o nowej serii maszyn Carbon Zapp


na stronie CarTechnik sukcesywnie będą wprowadzane informacje o nowej serii X, a już teraz zapraszamy na stronę carbonzapp.pl, gdyż tam zawsze są najnowsze informacje.






Carbon Zapp MTBR

Uniwersalny stół probierczy diesla obsługujący nowoczesne systemy wtryskowe na rynku z samochodów osobowych, ciężarowych i z zastosowań przemysłowych.
Stół probierczy Carbon Zapp MTBR diagnozuje wszystkie rodzaje wtryskiwaczy Common Rail oraz pomp wysokiego ciśnienia, pompowtryskiwacze oraz pompy jednostkowe z układu PLD, a także systemy HEUI.

Stół występuje w trzech wersjach:
- MTBR/p - stół wyłącznie do pomp Common Rail bez możliwości rozbudowy o inne podzespoły
- MTBR/cb - stół wyłącznie do pompowtryskiwaczy bez możliwości rozbudowy o inne podzespoły
- MTBR/e - stół uniwersalny, który obsługuje wszystkie rodzaje przystawek.


TRWA PROMOCJA TARGOWA ONLINE - sprawdź

Pobierz broszurę Carbon Zapp MTBR - 2018

NOWOŚĆ 9.2019! Nowy MTBR w odmianie MTBR-D/E oraz MTBR-D/P. Zawiera dynamiczny układ pomiarowy wysokich przepływów do pomp CR. Przetestuj całą pompę już nawet w 4 minuty!

Sierpień
2017 - Stół probierczy MTBR/e jest już w naszej pracowni!
Zapraszamy na prezentację. Przyjmujemy zamówienia.


W tym dziale zostaną omówione jedynie przystawki do pomp Common Rail. Przystawki do wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy opisane są w dziale Pracownia wtryskiwaczy.

Maksymalne wysokie ciśnienie w stole wynosi 2800Bar, co spełnia wymogi najnowszych układów Common Rail. Stół MTBR/e wyposażono w automatycznie sterowną pokrywę ochronną. Zasilanie stołu jest trójfazowe. Ciśnienie jest wystwarzane przez pompę CR montowaną na stole, zatem nie ma potrzeby zasilania go sprężonym powietrzem. Stół nie wymaga także przyłącza wod/kan. MTBR/e został wyposażony w dynamiczny wagowy układ pomiarowy do badania pomp CR o wysokich przepływach oraz w drugi dynamiczny stosowany do wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy, pozwalający na zmierzenie także bardzo małych dawek wtryskowych. Do stołu w jednej z dwóch wersji dobiera się odpowiednie oprzyrządowanie, które po odpowiedniej konfiguracji pozwala na testowanie różnych podzespołów diesla. Wbudowany ekran dotykowy 15" z systemem Android oraz oprogramowanie i baza danych aktualizowana darmowo przez WiFi czynią MTBR kompleksowym rozwiązaniem dla serwisów diesla. Obwody sterujące stołu są w pełni zabezpieczone przed uszkodzeniem elektrycznym w przypadku podłączenia podzespołu ze zwarciem między pinami lub do masy. Stół probierczy MTBR został zaprezentowany we wrześniu 2016 roku na targach we Frankfurcie oraz wraz z przystawkami wszedł do sprzedaży w styczniu 2018 r.

Przystawka do pomp Common Rail

Testowanie pomp Common Rail na stole probierczym Carbon Zapp MTBR

Carbon Zapp przewidział modułową konfigurację przystawek do pomp wysokiego ciśnienia. Podstawowe dostępne zestawy obsługują pompy Bosch CP1 i CP3, a także CP4 oraz CP3.4. Dostępne są także przystawki do pomp Delphi, Denso oraz VDO Siemens Continental.
Badaniu podlegają wszystkie istotne parametry pomp Common Rail jak wydatek i ciśnienie przy różnym obciążeniu i obrotach oraz przy różnym wysterowaniu zaworów niskiego ciśnienia ZME, IMV, SCV, VCV lub wysokiego ciśnienia DRV, PCV.

Przystawka do jednostkowych pompek PLD - Cambox

Testowanie pompowtryskiwaczy na stole probierczym Carbon Zapp MTBR

Pompki jednostkowe UP z układów PLD stosowane są w samochodach ciężarowych oraz w autobusach już od 1995 roku. Produkowane są na szeroką skalę po dzień dzisiejszy i to w wielu najnowszych modelach.
Zastosowano je między innymi w samochodach ciężarowych marki Mercedes np. Actros, Atego i wiele innych, w niektórych modelach DAF XF, CF, Renault Magnum, w autobusach: Mercedes Benz, Setra, dźwigach Liebherr.
Oznacza to potężny rynek na testowanie i regenerację pompek z układów PLD, głównie firmy Bosch.
Przystawka Cambox wraz ze stołem Carbon Zapp MTBR-E otwiera drogę do testowania i  regeneracji ww. podzespołów na najwyższym światowym poziomie.
Przeniesienie napędu odbywa się za pomocą odpowiednio zaprojektowanego układu krzywkowego. Po zastosowaniu specjalnych adapterów dobranych przez stół probierczy możliwy jest test z wydrukiem parametrów wszystkich pompek PLD firmy Bosch i Delphi.
Badaniu podlegają dawki wtryskowe w kilku obciążeniach przy różnych obrotach stołu oraz moment wystąpienia zagięcia krzywej prądowej sygnału wysterowującego pompkę PLD - tzw. sygnał BIP oznaczający moment zamknięcia zaworu sterującego. Każdy badany parametr odniesiony jest do bazy danych z podaną tolerancją. Stół dokonuje oceny każdego parametru w sposób automatyczny.

Przystawka Cambox umożliwia także testowanie pompowtryskiwaczy z samochodów ciężarowych np. Volvo, Scania, Iveco oraz z samochodów osobowych grupy VW, LandRover.

Przystawki do wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy i systemów HEUI opisano w dziale
Pracownia wtryskiwaczy.


Więcej informacji o urządzeniach Carbon Zapp można uzyskać na stronie producenta:


Carbon Zapp | Polskastrona otwierana w nowym oknie


Stół probierczy MTBR wymaga zakupu dodatkowych elementów, które nie zostały przedstawione w ww. opisie. Kompletne wyposażenie oferowane jest zainteresowanym Klientom w formie oferty.